جایزه بین المللی 2018یونسکو به بنیاد ICDL  جمهوری اسلامی ایران اهداء شد

 

    با کمال افتخار به استحضار می‌رساند طرح بنیاد ICDL  جمهوری اسلامی ایران موفق به کسب جایزه بین‌المللی یونسکو 2018 به‌عنوان طرح برتر جایزه بین‌المللی سوادآموزی (جایزه کنفوسیوس) انتخاب گردید.

جایزه مذکور هم‌زمان با برگزاری مراسم روز جهانی سوادآموزی با حضور دکتر باقرزاده معاون محترم وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مقر اصلی یونسکو در پاریس اعطا شد.

این طرح برای اولین بار در سال 1393 از سوی بنیادICDL  جمهوری اسلامی ایران به سازمان نهضت سوادآموزی پیشنهاد گردید و پس از بررسی‌های کارشناسی در تاریخ 23 مهر ماه 94 تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و سازمان نهضت سوادآموزی انعقاد گردید.

در اجرای تفاهم نامه مشترک سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و سازمان نهضت سوادآموزی در سال تحصیلی 94-93 این طرح به‌طور آزمایشی در استان تهران اجرا شد و در سال تحصیلی 95-94 در 5 استان اجرا گردید. در سال تحصیلی 96-95 به صورت گسترده‌تر در 11 استان که شامل اصفهان، سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، یزد، تهران، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی و در 17 شهر اجرا شد. در سال تحصیلی 96-97 در کلیه استان‌ها اجرا گردید تا کنون  بیش از 6128 سوادآموز دوره انتقال موفق به گذراندن آموزش مقدمات رایانه(Equal Skills) و اخذ مدرک بین المللی گردیدند.

طرح فوق شامل آموزش آشنایی با زبان انگلیسی :‌ 16 ساعت، آشنایی با رایانه : 20 ساعت و آشنایی با مهارت رایانه : 24 ساعت که جمع آن ۶۰ ساعت می باشد.

این طرح درسال تحصیلی 97-98 بطور گسترده در سراسر کشور در حال اجرا می باشد.