معرفي بنياد ICDL ايران    
  بنياد ECDL/ICDL  

گواهینامه کاربری کامپیوتر در اروپا (ECDL ) که درسطح بین‌المللی ICDL نامیده می‌شود تضمین می‌کند که دارنده آن، دانش مفاهیم پایه فناوری اطلاعات را دارا بوده و صلاحیت توانایی استفاده از کامپیوتر شخصی و کاربردهای عمومی کامپیوتر را دارا می باشد . گواهینامه ICDL به عنوان یک مدرک مورد تایید و معتبردر جوامع بین الملل پذیرفته شده است بدین طریق که جهت استخدام موسسات و مراکز،شرکت های دولتی و خصوصی لازم است فرد این گواهینامه را به عنوان ملاک توانایی کار با کامپیوتر یا به عبارتی سواد الکترونیکی ارائه دهد و تضمین کننده مهارت لازم در استفاده از کامپیوتر مطابق با سرفصلهای بین المللی می باشد. هدف کلی برنامه ECDL بهبود و پیشرفت در سطوح پایه فناوری اطلاعات و لایه های بالاتر از آن در استفاده از کامپیوتر شخصی در سطح اروپا و سطح بین المللی است . استاندارد ECDL با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه سخت افزار و نرم افزار توسعه پیدا کرده و در صورت نیاز به روز می شود . نقش این بنیاد ، توسعه مفاهیم ICDL و تشویق افراد در یادگیری سواد الکترونیکی است . بنیاد ECDL بر شیوه آموزش و ارزیابی این الگو در اروپا و سطح بین المللی نظارت دارد. بنیاد ECDL یک سازمان غیر انتفاعی است که با هدف توسعه فرهنگ دیجیتال در اروپا تشکیل شده است و کشورهایی که عضو هیئت انجمن انفورماتیک CEPIS هستند ، به شدت از این گواهینامه پشتیبانی کرده و این گواهینامه در تمامي کشورها معتبر است .اهداف :
  1. ترویج و پرورش سواد کامپیوتری برای همه.
  2. افزایش سطح دانش فناوری اطلاعات و سطح صلاحیت فنی استفاده از کامپیوترهای شخصی و کاربردهای عمومی و افزایش رقابت در استفاده از آن برای همه شهروندان در سطح اروپا و بین الملل .
  3. تضمین این امر که کاربران کامپیوتر در استفاده از کامپیوتر شخصی مهارت کافی را دارند .
  4. افزایش بهره وری همه کارمندان و کاربرانی که در کارشان ، نیاز به استفاده از کامپیوتر دارند
  5. امکان استفاده از تحقیقات در تکنولوژی اطلاعات .
  6. بهتر نمودن بازگشت سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات .
  7. مهیا نمودن یک شرایط پایه برای اینکه همه مردم ، فارغ از نوع تحصیلات و تجربیات قبلی شان بتوانند عضو یک جامعه اطلاعاتی باشند .
چشم انداز بنیاد:
بنیاد ICDL ایران سازمانی پیشرو در تامین نیازهای سطوح مختلف جامعه در زمینه سواد الکترونیکی است که خدماتی متعالی را در جهت توسعه جامعه اطلاعاتی در کشور ارائه می دهد.
توصیف چشم انداز:
  • پیشرو: : بنیاد ICDL ایران سازمان پیشگام در ارائه خدمات و محصولات مرتبط با سواد الکترونیک در کشور است این سازمان سهم عمده بازار را در دست دارد و محصولاتی متنوع و نوآورانه را به جامعه عرضه می کند .
  • پوشش تمام سطوح جامعه: بنیاد ICDL ایران توانسته است در تمامی نقاط کشور و به طور متوازن سواد الکترونیک را توسعه داده و موجب کاهش فاصله دیجیتالی بین نقاط مختلف کشور شود. این بنیاد در اقصی نقاط کشور دارای نمایندگان معتبری است به گونه ای که تمامی اقشار جامعه امکان استفاده از محصولات و خدمات بنیاد را دارند.
  • تعالی محصولات و خدمات: : بنیاد ICDL ایران مناسب ترین محصولات و خدمات را با کیفیت برتر، قیمت مناسب و دسترسی آسان در اختیار مشتریان خود قرار می دهد به گونه ای که محصولات و خدمات بنیاد نسبت به رقبا، ارزش به مراتب بیشتری را برای مشتری خلق می کند.
ماموریت بنیاد ICDL ایران

بنیاد ICDL ایران نهادی است که به عنوان نماینده بنیاد جهانی ICDLو زیر مجموعه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش مشغول به فعالیت است از این رو در تعیین ماموریت این بنیاد لازم است ماموریت بنیاد جهانی ICDL و همچنین سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش مورد نظر قرار گیرد به همین جهت یکی از وظایف اصلی بنیاد ICDL ایران را می توان توسعه مهارت های کامپیوتری افراد جامعه با عنایت به هویت ملی و دینی مردم در جهت توسعه جامعه اطلاعاتی دانست.

از آنجایی که بنیاد ICDL تحت ساختار حاکمیتی وزارت آموزش و پرورش می باشد لذا ماموریتی فراتر از توسعه مهارت کاربری کامپیوتر را می توان برای آن در نظر گرفت در واقع این بنیاد را می توان متولی توسعه سواد سواد دیجیتالی در جامعه تصور نمود.

بیانیه ماموریت

بنیاد ICDL ایران توسعه متوازن سواد دیجیتالی در جامعه را رسالت اصلی خود می داند. بنیاد وظیفه خود می داند با ارائه محصولات با کیفیت برتر زمینه افزایش توانمندی های عموم جامعه را در جهت توسعه جامعه اطلاعاتی در کشور فراهم نماید.

چارت سازمانی
Organization_Chart


منوی اصلی
منوی عمومی
آمار سایت
تعداد بازديد: 4150246


تمام حقوق این سایت برای بنیاد ICDL ایران محفوظ است.گواهینامه بین المللی کاربری کامپیوتر(ICDL)، نام ها و نشان های تجاری متعلق به بنیاد ECDL/ICDL می باشد.بنیاد ICDL ایران وابسته به سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش،تنها نماینده رسمی بنیاد ECDL در ایران است.

استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است

کلیه ی حقوق این سایت متعلق به بنیاد ICDL ایران می باشد
Copyright © 2015 ICDL IRAN
All rights reserved